niedziela, 10 września 2017

, , , ,

UPCYKLING - Bluzka z męskiej koszuli
Moja przygoda z szyciem zaczęła się od prostych przeróbek ubrań. Z czasem nabrałam wprawy i doświadczenia. Dopiero po jakimś czasie sięgnęłam po wykroje. Ale nigdy nie przestałam przerabiać i poprawiać ubrań. Zawsze jest coś do skrócenia czy zwężenia. Lubię też nadawać starym rzeczom nowe życie i zupełnie inne przeznaczenie. To fajna zabawa, która ma też aspekt ekologiczny. Zamiast wyrzucać można dostosować do obecnych trendów. Tym samym zapowiadam nowy cykl na blogu, w którym pojawiać się będą efekty tych metamorfoz. Cykl nazywam UPCYKLING – takie modne ostatnio słowo. Będzie żółty. :)

Pierwszą rzeczą, jaką się pochwalę jest bluzka z odkrytymi ramionami. Do jej uszycia wykorzystałam starą koszulę męża. Koszula garniturowa, rzadko noszona, długa wisiała w szafie. Bardzo dobry gatunkowo materiał, jak w każdej męskiej koszuli, w delikatne żółte prążki. Do garnituru wyglądała tandetnie. Za to, jako damska bluzka to już zupełnie inna historia.

Z koszuli odcięłam górę tuż pod pierwszym guzikiem. Następnie zawinęłam ok 3,5 cm górnej części i przeszyłam a w powstały tunel wciągnęłam gumkę. Tym samym szeroka, górna część koszuli pomarszczyła się i bluzka trzyma się na ramionach. Rękaw ucięłam na wysokości łokcia. Na szczęście, często za duże, męskie koszule pozwalają nam na dowolność w wyborze długości rękawa. Dół nieco skróciłam, aby powstała bluzka a nie tunika. I gotowe. Kieszeń i guziki podkreślają wyjątkowość bluzki. Pełnią już tylko funkcję ozdobną.
 

Miałam też małą pomoc w pracy

Podziel się:

6 komentarzy:

  1. Cudowna bluzka! Super pomysł i realizacja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Raz, że takich zdolności nie posiadam, a dwa że nawet bym chyba nie wpadła, że takie cudo z męskiej koszuli może wyjść. Super pomysł. Ja sporo bluzek i ubrań generalnie w necie zamawiam. Ostatnio na przykład w https://mybaze.com/pl/bluzki-damskie . A jakie super ceny do tego.

    OdpowiedzUsuń